.

.

Уметнички ткајачи Анапа јаглен модерен 2'6 8 'килим во областа

Уметнички ткајачи Анапа јаглен модерен 2'6 8 'килим во областа

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Симплистичките, но привлечни килими од колекцијата „Анапа“ без напор служат како примерна претстава на современиот декор. Со изградбата на раката, овие килими нудат прифатлива алтернатива на другите рачно изработени конструкции, додека го зачувуваат истото природно однесување и шарм. Направено со волна во Индија и има среден куп. Само чисто место. 100% волна. Рачно зафатена во Индија. Среден куп. Висина на купот : 0,25 ". Безбеден пат на отворено : Не. Разновидност на бои и големини на располагање. Канистер вакууми без ритамички шипки се оптимален тип на вакуум што треба да се користи на килими. Ако мора да користите исправен вакуум, користете ја прилогот за рачно секогаш. и рачните чистачи се исто така нежен и ефикасен начин за чистење килими. Само чиста или професионална чиста само . Препорачани простории : Дневна соба, спална соба, трпезарија, кујна, ходник, фоаје. Препорачано е подлога за килим.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне