.

.

Тиламук средно чеда сирење леб, Оз

Тиламук средно чеда сирење леб, Оз

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Чувајте блок од сирење во фрижидер кога не користите за да го задржите вашиот Tillamook Cyree Dosing Fressher подолго. Совршено за правење рендано сирење, парчиња за сендвич или каснувања со големина на закуска за табла за charcuterie, ова парче сирење комбинира вкус и погодност. Yellowолтото сирење има избалансиран профил на вкус со лесно развиени киселински белешки што го прават тоа задолжително за споделување на табла за сирење. Како овластен Б Корп, Тиламук е посветен да биде добар стјуарди на крави и фарми, луѓе и производи, нивните заедници и околината. Уште подобро, можете да бидете сигурни дека секоја набавка што ја правите помага во поддршката на Tillamook во потрагата да се направи правилно. Со над 110 години квалитетно искуство за создавање сирење, кои ги поддржуваат, секој блок на сирење Tillamook има вкус да се запамети. Правете десно од секој залак. Лесно за уништување, парче и решетка, разноврсното блок сирење е совршено како закуска со сирење или како додаток на вашите омилени рецепти како Mac и сирење.Донесете дома наградуван, смел и богат чедар за да се сеќавате со блок од сирење со средно чеда од Тиламук.*ФДА изјави дека не е прикажана значителна разлика помеѓу млекото добиено од кравите третирани со RBST и не-RBST третирани крави.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне