.

.

Собрание на решетки компатибилно со 2004 година- Форд Ранџер текстурирана црна обвивка со насликана сребрена инсерт

Собрание на решетки компатибилно со 2004 година- Форд Ранџер текстурирана црна обвивка со насликана сребрена

DEN 800.96

Од стока
Во продавницата

Дупки за предните светла, итн.Премиум изглед, траен заштитен пат во различни квалитетни завршувања, вклучително и елегантен хром, текстурирана црна, обоена или подготвена/боја-на -Мач (во зависност од апликацијата). : Edge, XLT) 2005 Ranger (подмодел : FX4, XL) го заменува бројот на OE : 4 L5 Z8200 DAF. Собранијата на решетките доаѓаат во најразлични врвни завршувања и нудат лесна инсталација со нивно совршено вклопување - сите по цена што е далеку помалку од оригиналната опрема.PRODUCT SPECIFICSQuantity Sold : Sold individually Type : Grille Color/Finish : Textured Black Shell with Painted Silver Insert Material : Plastic Insert Design : Honeycomb insert Notes : With emblem provision Replaces OE Number : 4 L5 Z8200 DAFReplaces Partslink Number : FO1200460 Interchange Part Number : 4 L5 Z8200 DAF, FO1200460 Warranty : 1-year unlimited-mileage warranty GRILLE Собранието на предниот крај на вашето возило станува поглед по судир? Ако барате фабрика, погледнете во голема вредност, изберете собрание на решетки за следната работа за поправка. Број на размена на дел : 4 L5 Z8200 DAF, FO1200460. Една година Неограничена гаранција за километража Секоја собрание на решетки доаѓа со едногодишна неограничена гаранција за километража за мир на умот. Процесот на производство ги задржува трошоците намалени и квалитетни високи. Веќе да се врати стилот и заштитата на предниот крај на вашето возило., Каде што е применливо.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне