.

.

Помошен радијатор на оригиналната опрема Acdelco GM одговара на Chevrolet Malibu

Помошен радијатор на оригиналната опрема Acdelco GM одговара на Chevrolet Malibu

DEN 2840.32

Од стока
Во продавницата

Радијаторите на оригиналната опрема Acdelco GM се заменици препорачани за GM за вашите возила оригинални компоненти. Радијаторите се разменувачи на топлина, обично се наоѓаат во предниот дел на возилото каде што воздухот може да тече низ перките и да ја распадне топлината. Современите радијатори се направени од алуминиум и пластика, додека постарите возила користеле бакар и месинг. Овие радијатори се дизајнирани да бидат отпорни на корозија со оптимални карактеристики на пренос на топлина. Овие радијатори со оригинална опрема се произведени за да одговараат на вашето ГМ возило, обезбедувајќи ги истите перформанси, издржливост и услужен живот што ги очекувате од Generalенерал моторс. Радијатор.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне