.

.

Terra & Sky Women's Plus Size Size Colorblock четвртина ракав бејзбол маица

Terra & Sky Women's Plus Size Size Colorblock четвртина ракав бејзбол маица

DEN 488.96

Од стока
Во продавницата

Бидете без напор стилски оваа сезона со оваа женска плус боја блок 3/4 ракави од Terra & Sky. Направено од супер-мека и лесна маичка плетена ткаенина, мека е на допир и ќе ве одржи ладно кога температурите почнуваат да растат. Одликувајќи се со заоблено деколте и заоблен хемлин со должина на туника, оваа блуза е модерен додаток на вашата гардероба. Комплет од 3/4 должина Раглан ракави го комплетира изгледот, додека опуштеното склоп создава модна силуета што може да ги ласкави областите на половината и стомакот. Изматете ги вашите криви во облека дизајнирани да ве одведат насекаде. Terra & Sky нуди целосна линија на координативна облека направена само за плус големини што ќе го надополнат и ќе го воздигнат вашиот личен стил. Terra & Sky Women's Plus Color Block 3/4 Tee : 95% Rayon, 5% Spandex. Baseенска маица со плус големина во големина. Фабрична измислица во Jerseyерси. 3/4 должина на раглан ракави. Заоблено деколте. Контрастни ракави. Опуштено вклопување. Кривината на тонична должина на туника. Достапно во разновидни стилови. Машинско миење ладно со слични бои, нежен циклус, само белило што не е хлор кога е потребно, сува суво ниско, отстранете го навремено, средно железо доколку е потребно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне