.

.

Ариста КТ Дијамант го искриви ѓердан во сребрен тон над месинг, 18 “

Ариста КТ Дијамант го искриви ѓердан во сребрен тон над месинг, 18 “

DEN 4799.68

Од стока
Во продавницата

1/2 CT T.W. Дијамант за извртување на сребрен тон над ѓердан од месинг. Едноставно и елегантно, овој прекрасен ѓердан е направен од сребрена позлата над месинг за да додадете модерна привлечност во вашиот стил. Во ѓерданот има низа високо полиран, дипломиран извртување што го линира деликатниот изопачен стил за трендовски дизајн. Високо полиран 1/2 CT T.W. Diamond Silver Tone Fashion ѓердан ќе додаде дополнителен допир на сјај на вашиот омилен изглед. Овој ѓердан се ожени со полиран тој пресврт и се претвора во оваа умна и стилска шема на бранови. Прославете ја вашата промена, растечка и еволуирачка романса со овој исклучителен моден ѓердан. Ова убаво парче накит може да го носат возрасни или тинејџери и да му бидат надарени на вашата сопруга, девојка, мајка, сестра или вашата пријателка. Ариста 1/4 КТ тркалезен дијамант Родиум позлатен прстен, обетки и ѓердан поставени во месинг, 17 "(I-J, I2-I3). Тежина на дијамант : 1/4 ct. Гемсстони-Дијамант. Дијамант Квалитет : I-J, I3. Метална боја : Бела. Поставување на скапоцен камен : Поставување на постери. Тип на затворач : пролетен прстен. Должина на артикалот : 17 ". Пол Жена. Со вклучена кутија. Земја на потекло : Индија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне