.

.

Setterse Conte Train Countsion отпорен на брчки за постелнина

Setterse Conte Train Countsion отпорен на брчки за постелнина

DEN 515.52

Од стока
Во продавницата

Број на нишки 600, 100 проценти памучни чаршафи обезбедуваат бесконечна удобност, ноќ по ноќ. Лесно е да се грижите, овие луксузни чаршафи ќе останат мазни и отпорни на брчки, миење по миењето. Softesse 600 Train Count Count retistant retign Steelding Setter Set : Set вклучува 1 рамен лист, 1 поставен лист, 2 перници (1 перница во комплетот близнаци). 600 броење на нишки. 100 проценти сет на памучни листови. Опремени листови одговара на душеци до 16 "длабоки. (21 "x 32"). Кралицата сет вклучува : 1 рамен лист (96 "x 104"), 1 поставен лист (61 "x 81") и 2 перници (21 "x 32"). Кинг сет вклучува : 1 рамен лист (114 "x 104"), 1 вграден лист (78 "x 80") и 2 кралски перници (21 "x 40"). Калифорнија Кинг сет вклучува : 1 рамен лист (114 "x 104"), 1 поставен лист (72 "x 80") и 2 кралски перници (21 "x 40"). Стандарден сет на перници : 21 "x 32". Кинг перница сет : 21 "x 40". Направено во Индија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне