.

.

Трговска марка ликовна уметност „Бурнмаут Англија Скај Линк Црвена“ уметност од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Бурнмаут Англија Скај Линк Црвена“ уметност од Мајкл Томпсет

DEN 1530.08

Од стока
Во продавницата

Слободата и времето да се биде во можност да се фокусираат исклучиво на неговите сопствени проекти е прекрасно искуство. Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. Освен мапите, Томпсет создава урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Иако Мајкл сака да експериментира со различни стилови и субјекти, неговиот главен фокус е на мапата уметност. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Уметноста и дизајнот секогаш беа омилени предмети на Мајкл на училиште. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне