.

.

Компатибилен Dell 331-0777, 331-0778, 331- и 331- сет на касети со тонер: црна, цијан, магента и жолта

Компатибилен Dell 331-0777, 331-0778, 331- и 331- сет на касети со тонер: црна, цијан, магента и жолта

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Заштедете уште повеќе со нашите касети со тонер со 5 пакети компатибилни со ласерски тонер. Овој сет од 5 вклучува 2 црни 3k9xm / 331-0778, 1 цијан fyfkf / 331-0777, 1 магента 5 GDTC / 331-0780 и 1 жолт DG1 TR / 331-0779 ласерски тонер касета. Зошто да платите двојно повеќе за името на брендот OEM Dell, ласерски касети за ласерски касети кога нашите компатибилни печатачи обезбедуваат одлични квалитетни резултати за дел од цената? Затоа, зачувајте сега и заштедете уште повеќе! Овој комбо сет работи со следниве печатачи Dell : C1760 NW, C1765 NF, C1765 NFW, 1250 C, 1350 CNW, 1355 CN и 1355 CNW. Ние сме ексклузивен препродавач на LD производи бренд на високо квалитетни материјали за печатење. Принос на страница црна : 2.000 принос на страница по боја : 1.400 Сите наши касети за тонер за замена се компатибилни со Dell ласерските печатачи и содржат систем за чип за управување со тонер, кој работи со Dell Printers **, што му помага на кертриџот да комуницира поефикасно со вашиот компјутер. За употреба во следниве печатачи : Ласер во боја C1760 NW, C1765 NF, C1765 NFW, 1250 C, 1350 CNW, 1355 CN & 1355 CNW висок квалитет. 100% загарантирано. Ист капацитет како оригинален.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне