.

.

Питер зајак органски јаболко и грозје чиста овошна закуска храна за бебиња, Оз

Питер зајак органски јаболко и грозје чиста овошна закуска храна за бебиња, Оз

DEN 142.08

Од стока
Во продавницата

Овошје закуска, јаболко и грозје, Питер зајак Органис, торбичка 4 мл Без разлика дали е утринско брзање или после училишен клуб, нашите пискави торбички се идеални за носење во вашата торба за време на закуска. УСДА сертифициран органски. Не-ГМО проект потврден. Не се разредува со вода. БЕСПЛАТНА пакување БПА. УСДА органски. Проектот што не е ГМО, потврден. Сертифициран органски од Орегон Тилт. Уживајте директно од торбичката; Откако ќе се отвори фрижидер и консумирајте во рок од 48 часа. 4 мл (113 g). Питер зајак Органија. Природно здрава, здрава овошна пире закуска за деца!. УСДА овластени органски и не-ГМО состојки. Состојки : органско јаболко, органски сок од грозје, органски концентрат на сок од лимон. Погодна торбичка за исцедување со бесплатно пакување на БПА, нема потреба да се разладува. Совршен за мали деца, но погоден за сите од 6 месеци . не се разредува со вода. БЕСПЛАТНА пакување БПА.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне