.

.

Трговска марка ликовна уметност „Пинк цвеќиња 3“ платно уметност од колекцијата Либерман

Трговска марка ликовна уметност „Пинк цвеќиња 3“ платно уметност од колекцијата Либерман

DEN 2601.60

Од стока
Во продавницата

Уметник : Collectionsubject : Floral Style : Modern & Modern и Modernivery Product Type : Gallery-завиткано платно Арт. репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Колекцијата Либерман „Пинк цвеќиња 3“ платно уметност.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне