.

.

Сет за капење на бебето за пливање и дете Рашгуард, сет, големини 12м-5Т

Сет за капење на бебето за пливање и дете Рашгуард, сет, големини 12м-5Т

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Рикајќи добра забава чека кога носи сет на Слимфикс Дино Расинг и Слики за пливање. Кошулата за пливање се одликува со стилски зашивање на контраст, Раглан исечени ракави и Т-Рекс доаѓа за да ве приведе. Исто така е брзо сушење, четиринасочна ткаенина за истегнување, дизајнирана да го придвижи без оглед колку е активен неговиот ден. Снимките за пливање со диносаурус се карактеризираат со задниот џеб и мека удобна лагерна мрежа, тие се исто така лесни и брзо сушење, плус тие нудат UPF50+ заштита од сонце за да го чуваат безбеден и удобен цел ден. Овој сет е сигурен дека ќе стане лето суштинско значење. Материјал : 83% полиестер/17% спандекс; Поставена : 100% полиестер. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Сет вклучува : Стража на осип и пливање стебла. Карактеристики на осип на стража : екипаж; стил на пуловер; долги ракави; графички од предниот и левиот ракав; Snug Fit; Брзо сушење ткаенина со четиринасочно истегнување. Карактеристики на трупот за пливање : стил на влечење; еластична лента за половината со врзана вратоврска; лагер за мрежи; задниот џеб; Брзо сушење ткаенина со заштита од UPF 50+; печатење на сите. Бебе и дете на момчињата за деца, дино -осип чувар и пливање стебла од Swimfix.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне