.

.

Трговска марка ликовна уметност „Гранд Кањон“ платно уметност од Фенер Прес

Трговска марка ликовна уметност „Гранд Кањон“ платно уметност од Фенер Прес

DEN 615.84

Од стока
Во продавницата

Уметник : Lantern Presssubject : Пејзаж-апелатива : Американски традиционален проинт тип : галерија обвиткано платно Арттис Подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има постери за патувања што го претставува Националниот парк Гранд Кањон. Квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Фенер Прес „Гранд Кањон“ платно уметност.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне