.

.

Terra & Sky Women's Plus Super Super Soft Tie Tassel Short

Terra & Sky Women's Plus Super Super Soft Tie Tassel Short

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Не сте знаеле вистинска удобност сè додека не се лизнате во овие шик и исклучително меки шорцеви од Terra & Sky. Тие се изработени од перница, тужена ткаенина од Jerseyерси и имаат стил без проблеми со покриена еластична лента за половината за привлечно и ласкаво вклопување. Декоративните влечења и ресни додаваат допир инспириран од Бохо, додека два пригодни џебови ги комплетираат меките шорцеви, кои се достапни во разновидни стилови. Изматете ги вашите криви во облека дизајнирани да ве одведат насекаде. Terra & Sky нуди целосна линија на координативна облека направена само за плус големини што ќе го надополнат и ќе го воздигнат вашиот личен стил. Terra & Sky Women's Plus Size Super Soft Tie Tassel Short : 90% polyester, 10% spandex Plus-size shorts Super-soft sueded jersey fabrication Pull-on style with covered elastic waistband Decorative drawstring and tassels on front Two front pockets Available in assorted styles Machine wash cold with like colors, Нежен циклус, само белило што не е хлор, кога е потребно, сува суво ниско, отстранете веднаш, ладно железо од обратна страна ако е потребно.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне