.

.

Карат Т.В. Дијамант 10kt прстен за ангажман на жолто злато

Карат Т.В. Дијамант 10kt прстен за ангажман на жолто злато

DEN 7983.84

Од стока
Во продавницата

Засилен со висока полирана завршница, овој раскошен прстен има минималистички дизајн што го прави совршено одговара за жената која сака лесен накит. Гаранција Миабела - Миабела гарантира дека сите накит што ги продаваме ги исполнува највисоките стандарди и тоа се производи за лого на висококвалитетни, врвни линиски инспекции, премиум материјали и зачудувачки супериорна конструкција и дизајн. Боја на дијаманти : G-H. Сите материјали се овластени точни според стандардите на Комитетот за будност на накит. Можете да најдете стилски класици по цена прифатлива за сите џебови!. Спакувано до совршенство - Со Миабела, добивате повеќе од искра бидејќи сите наши парчиња се спарени со крпа за полирање и гарантираат картичка, сите завиткани во зашеметување кутија за подароци. Дијамант. Загарантирано 100% задоволство - нашиот високо посветен тим за нега на клиенти секогаш е среќен што помага, доколку е потребно. Прстен за ангажман. Април Април. Глобално занаетчиство - Миабела е кулминација на над 40 години искуство во производство и дизајн. Изработено во бујно жолто злато, овој прекрасен прстен изложува 11 кружни, дијаманти поставени од измет (G-H, I2-I3) поставени на тенка лента во кластерска шема.Поставете ја прашањето што секогаш го чекаше со овој елегантен прстен за ангажман во Миабела.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне