.

.

4- Карат Т.Г.В. Прстен за ангажман со бело злато солити од 10KT

4- Карат Т.Г.В. Прстен за ангажман со бело злато солити од 10KT

DEN 7600.00

Од стока
Во продавницата

Изразете ги вашите вистински чувства со овој прекрасен прстен за ангажман на Мијабела Моисанит. Изработено во светло бело злато, овој примамлив прстен има овална, спуштена сјај, создаден бел моисанит скапоцен камен (12 х 8мм) во центарот на прстенот, создавајќи стил на пасијанс. Полиран на брилијантен сјај, овој моисанит прстен прави совршен додаток на секоја колекција на накит. Направено во 10kt бело злато. 4-1/2 CT T.G.W. Создаде бел моисанит. Овален камен. Каменот поставен од пронг. Ширина на опсегот : 2.2мм. Прстен за ангажман на пасијанс. Бродови со крпа за полирање на накит Миабела. Внимателно спакувано во кутија за подароци. Накит Миабела : Со над 40 години искуство во создавање фин накит, Миабела го има она што го барате за да обележи посебна пригода со нешто што искра. Миабела - Хармонија во накит.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне