.

.

3 8 OD 1 2 ID 1 8 P Традиционален медалјон на таванот на Reece, две

3 8 OD 1 2 ID 1 8 P Традиционален медалјон на таванот на Reece, две

DEN 4735.36

Од стока
Во продавницата

Да се ​​биде врежан со рака, секое парче е богато детално со длабоко олеснување, остри линии и навистина уникатен допир.Нашите колекции на таванот медалјон се моделираат по оригинални историски обрасци и дизајни. Лесен за брза и лесна инсталација. - Тие се целосно подготвени и подготвени за вашата боја. - Медалјони може да се сечат со употреба на стандардни алатки за обработка на дрво за да се додаде дупка за електрична или таванска вентилаторска крошна. Моделирани по оригинални историски обрасци и дизајни. Нашите занаетчии потоа ракуваат со оригинално парче. Фабриката подготвена и подготвена за боја или фиксна завршница. Ако имате какви било прашања, слободно прашајте. Цврст уретан за максимална издржливост и детали. Сличноста со оригиналните медалјони од гипс се постигнува само со употреба на нашиот уретан со голема густина, а не формирано вакуум, "пластични " медалјони од типот. Тоа мастер парче потоа се користи за создавање господар на мувла. Овие се на залиха и се достапни за непосредна пратка. Може да се сечат, дупчат, залепат или зашрабат. Може да се користи во внатрешноста или надворешноста.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне