.

.

Мојот мал песок: свет на бубачки

Мојот мал песок: свет на бубачки

DEN 151.84

Од стока
Во продавницата

Чувајте го вашиот младиот ентомолог (тоа е некој што студира инсекти) го окупирал и ја ослободил својата креативност со поставениот светски игра на овој грешки. Погоден за момчиња и девојчиња на возраст од три и постари, овој сет вклучува сè што треба вашето малечко да оди на авантура базирана на бубачки. Играта мат и песочник помагаат да се задржи ултра фино песок каде што треба да биде, намалување на времето за расчистување, додека лупата му помага да ги идентификува сите различни грешки, вклучувајќи мравки, скакулци, ламји, ладиви и повеќе. Овој песок е одличен начин да се научи науката и биологијата додека се забавувате во исто време. Мојот мал песок : свет на бубачки : Плејсет од песок. Опсег на возраст : три години и повеќе. Вклучува 20 "x 20" без-месичка игра, 10 "x 10" x 2 "песок, ултра фино песок, капка од грб, зафатена пчела, лупа, паднато дневник, мравки, скакулец, змеј на трева, ладиф, жаба, жаба , кофа, лопата, гребло, пеперутка на карпа.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне