.

.

Рагби фустан за девојчиња за чудо нација со долги ракави, големини 4- & плус

Рагби фустан за девојчиња за чудо нација со долги ракави, големини 4- & плус

DEN 239.84

Од стока
Во продавницата

Обично се среќава со слатко со овој симпатичен рагби фустан од Wonder Nation! Опуштеното вклопување се повлекува лесно, така што таа е подготвена во еден момент со ребрести манжетни за дополнителна удобност. Стилирана со долги ракави, овој фустан ја носи од сезона во сезона. Само додадете хеланки во текот на поладните месеци и сандалите, бидејќи денови почнуваат да се загреваат. Исклучиво на. Материјал : 100% памук. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Деколте : јака од точка. Затворање : стил на пуловер. Ракави : Долги ракави со манжетни со ребра. Ockебови : Ништо. Карактеристики : деколте без ознаки; печатење на сите. Рагби фустан со долги ракави за девојчиња од Wonder Nation.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне