.

.

Зародна марка ликовна уметност „Зборови на радост - радосен шум“ украсена уметност во рамки на злато од ennенифер Нилсон

Зародна марка ликовна уметност „Зборови на радост - радосен шум“ украсена уметност во рамки на злато од ennенифер

DEN 2.00

Од стока
Во продавницата

Уметник : ennенифер Нилссосубјект : Типографија Стил : Современа проповед Тип : Златна украсна рамка, акриликтис подготвен да виси парче во златна украсна рамка ја карактеризира фразата "направи радосна бучава на Господ! " Во украсни букви со две пчели што летаат наоколу. 11x14 Giclee отпечатете под акрилик во златна украсна рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Зборовите на радоста на ennенифер Нилсон - радосна бучава 'украсена врамена уметност.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне