.

.

Трговска марка ликовна уметност „кога старо е подобро“ платно уметност од Лес Реј

Трговска марка ликовна уметност „кога старо е подобро“ платно уметност од Лес Реј

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Истакнати бои : вино, тен, кафеав, сиво патување во годишно ниво до носталгична Америка и примерок од секојдневниот живот од добрите денови преку талентите на надарениот уметник, Лес Реј. Тој ги документира нивните лица и околината; Секогаш наоѓање на хуморот во секојдневни ситуации.Уметник : Les Raysubject : People Style : American Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има три лица кои седат во дом. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Иако многу субјекти потекнуваат од неговите сеќавања, другите внимателно се истражуваат за точност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Патување во годишно ниво до носталгична Америка и примерок од секојдневниот живот од добрите денови низ талентите на надарениот уметник, Лес Реј. Набудувајте како тие повторно пролетта во живот на платно! - Три лица кои седат во дом. Тој ги документира нивните лица и околината; Секогаш наоѓање на хуморот во секојдневни ситуации.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне