.

.

Butterball сите природни свежи 93% 7% Lean Ground Turkey, lb.

Butterball сите природни свежи 93% 7% Lean Ground Turkey, lb.

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Секогаш нежно и сочно, целата природна мисирка за мисиони од минимална миризба е минимално обработена и нема вештачки состојки, хормони или стероиди. Користете посно месо од мисирка од мисирка како starвезда на вашиот омилен рецепт за избор без маснотии, без глутен. Семејна вечера, забавни мезе или ручек од скара, можете да уживате во свежо мисирка од путер во текот на целата година. Вклучува 1 lb. Butterball Fresh 93%/7% Lean Ground Turkey во пакет со ролна. Додадете посно протеин на кој било рецепт со свежо мисирка во мисирка. Месото од мисирка од путер е минимално преработено и секогаш без глутен. Искористете го максимумот на вашите остатоци со вкусни рецепти на. Сите природни мисирки од пеперутка немаат вештачки состојки. Мисирки од пеперутка се одгледуваат без хормони и стероиди ** Федералните регулативи не дозволуваат употреба на хормони во живина. Butterball е американска хумана сертифицирана и посветена на хуманиот третман и велнес на мисирки од путер. Кажете му збогум на здодевните хамбургери и подгответе се за сезоната на печење со вкусни рецепти за плескавици.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне