.

.

Трговска марка уметност птици во дрвото платно уметност од Грејс Рајли

Трговска марка уметност птици во дрвото платно уметност од Грејс Рајли

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Подготвени за Hanghigh квалитетно достапно во различни големини, оваа подготвена за виси, галеријата завиткана од уметничко дело има птичји птици во дрвото. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне