.

.

Аудио за работилница за гитара на Стефан Гросман: Гитарата на Лони nsонсон

Аудио за работилница за гитара на Стефан Гросман: Гитарата на Лони nsонсон

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Лони nsонсон ги мешаше блузот и џез стилови, настапувајќи со блуз -извици како Беси Смит и Тексас Александар од една страна, и Луис Амстронг и Дјук Елингтон од друга страна. Сега научете ги основните вежби и совети како што се претставени во оваа компилација на мелодии од овој легендарен музичар. Како дел од Аудио серијата на работилницата за гитара на Стефан Гросман, не само што оваа книга содржи вредни лекции, туку како дополнителен бонус, трите придружни ЦД-а содржат три полни часови на настава во кои има упатства за белешка по нота, фраза по фраза за да се направи Стил и техника на Лони nsонсон нешто што секој може да го научи. Магистерски инструктор Вуди Ман ве учи чекор-по-чекор да ги играте овие селекции : Далеку во алејата; Се разбудив утрово со блуз во прстите; Врати се на твојот без добар човек; Блуз во Г; и stompin '' em заедно бавно. Напишано во стандардна нотација и табела. Аудио за работилница за гитара на Стефан Гросман : Гитарата на Лони nsонсон (друга).

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне