.

.

Игра на табли со ополи од Рале

Игра на табли со ополи од Рале

DEN 252.16

Од стока
Во продавницата

Како правиш игра за големиот град Рали? Иако е невозможно да се вклучи сè, ние ги заглавивме сите Рали што можевме во оваа кутија. Тој е полн со авантури на отворено, семејни атракции и богати традиции - малку нешто за секого! Барате забавен начин да го доживеете Рали? Еве брза идеја како да играте! Купете ги омилените имоти на Raleigh, зголемете ја киријата со собирање на градски блокови и тргување со нив за клучеви во градот. Звучи лесно? Па, додадете некои сообраќајни метеж, данок на имот и казни за паркирање и станува малку потешко и многу позабавно! Игра на табли со ополи од Рале, доцна за небото. Одлична игра за секого, од твини до возрасни! На возраст од 8 и повеќе години; 2-6 играчи. Тематски околу вашиот град!. Возбудлива и едукативна игра; Забава, игра на семејни табли; За деца и твини преку возрасни!. Изберете традиционална игра или верзија за еден час. Одличен подарок за жителите и посетителите. Доцна за играта на таблата на небото.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне