.

.

Заштитена марка ликовна уметност „Крај на сонот“ платно уметност од usузепе Пенасилико

Заштитена марка ликовна уметност „Крај на сонот“ платно уметност од usузепе Пенасилико

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Уметник : usузепе Пенасилико Предмет : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има жена во бело седи во темна просторија. Истакнати бои : Браун, црна, портокалова, Тан usузепе Пенасилико беше италијански сликар кој е роден во 1861 година. Делото на usузепе Пенасилико е понудено на аукција повеќе пати giclee (Jee-clay) е напреден процес на изработка . Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Една жена во бела седи во темна просторија.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне