.

.

КУУСТАН НОСТАЛГИЈА АНТИЧКИ ОСОВО ОИХАК ЗА РАБОТ, ДЕНИМ, 7'10 10'9

КУУСТАН НОСТАЛГИЈА АНТИЧКИ ОСОВО ОИХАК ЗА РАБОТ, ДЕНИМ, 7'10 10'9

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

За оние кои имаат повеќе еклектичен пристап кон украсување, колекцијата Носталгија нуди освежувачки асортиман на пет килими фокусирани на боја, преодни области, дизајнирани за денешните спални соби, дневни соби и семејни простории. Секој дизајн на акварел и персиски инспириран понуден во оваа колекција беше вкрстено ткаени на Вилтон разбои, што му обезбедува на секоја област килим со уникатен спектар на повеќе секвенци во боја во рамките на нивните дизајни. Густ куп кој е навистина луксузен и краток раб додава на вредноста на овие богатства што ги покриваат. Одликувајќи се со површински куп од 100% полиестер за меко чувство и привлечни текстурирани елементи, носталгијата нуди густа ткаенина со над 500.000 поени на метар квадратен. Резултатот е ултра-фини детали, со свилен финиш, дарежлив куп и „тежината“ на килимот со рачно изработена област. Совршени за преодни, традиционални и модерни простори, овие дизајни ќе додадат удобен и софистициран привлечност кон кој било декор. Вкрстено ткаени на Вилтон се наomsира за уникатни настапи на повеќебојни и густ куп. Над 500.000 поени предиво на метар квадратен. Краток раб е вграден во килимот на секоја област. Акварел и персиски инспирирани преодни дизајни.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне