.

.

Skechers Men's Go Run Constand Running Sneaker

Skechers Men's Go Run Constand Running Sneaker

DEN 416.00

Од стока
Во продавницата

Постигнете ги вашите фитнес цели со конзистентната патики на Skechers Gorun. Идеално за трчање во интервал, одење, неблагодарна работа и вежби, овој фитнес чевли за чипка ветува исклучителна удобност и амортизирање на нозете. Midsole Ultra Go дава удобност и одговор, а воздушното ладење Goga Mat insole обезбедува апсорпција и поддршка на шок. Удобниот лесен и добро вентилиран горен дизајн Ултра Год, материјал за ултра, испорачува удобност и одговор на параметарска конструкција на мидината, ладен Goga mat insole-апсорпција Синтетички пети и потпетици, преклопувања на пети, мрежни ткаенини предни и странични панели, подлежени јаки и јазици. Лесно е да се влезе во рутина на тренингот со Skechers Gorun Consistent - чевли за трчање и обука. This lace-up style features smooth leather and meshupper, responsive ULTRA LIGHT cushioning and an Air-Cooled Goga Mat™ cushioned insole. Lightweight, responsive ULTRA LIGHT midsole cushioning Skechers Air-Cooled Goga Mat™ breathable insole with high-rebound cushioning Ortholite® comfort foam Слојот за инсол додава долгорочно амортизирање и дишење на високо ниво со 5% рециклирана гума со содржини Mondentskers m-Strike® технологијата промовира ефикасност во секоја чекори. Детали за логото на 9 Skechers Gorun® е регистрирана трговска марка на O2 Partners, LLC.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне