.

.

Старбакс средно печење веризмо кафе -парчиња - Кенија еспресо за веризмо пијалаци - кутии

Старбакс средно печење веризмо кафе -парчиња - Кенија еспресо за веризмо пијалаци - кутии

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

Подовите се само со единечна употреба. Користете еспресо парчиња само со циклусот на еспресо. Никогаш не користете ги.Високите височини на Кенија, идеална клима и силни традиции помогнаа да се постават премиум кениските кафиња како оваа меѓу најценетите во светот. Вкусно служеше преку мраз. Системот за пијалаци на Starbucks Verismo го олеснува занаетчиството на бесконечна разновидност на вашите омилени пијалоци „Старбакс“ со допир на копче, од висококвалитетно сварено кафе до автентични пијалоци од еспресо. Светло е со сочна киселост, ниски белешки за вино и овошни вкусови - кои се потпираат од црна рибизла и капина до курва од грејпфрут - кои стануваат поизразени додека кафето се лади. И, како и кога го воведовме во 1971 година, Кенија продолжува да ги зачудува нашите стручни дегустатори и клиенти исто така со вкусови кои обично не се припишуваат на кафето.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне