.

.

Трговска марка ликовна уметност Mei Hua Canvas Art by Pat Saunders-White

Трговска марка ликовна уметност Mei Hua Canvas Art by Pat Saunders-White

DEN 3.33

Од стока
Во продавницата

Подготвени за висина : Animalsивотни Ова подготвено, уметничко дело завиткано од галерија има панда мечка со својот јазик што се држи надвор. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање висококвалитетни репродукции на ликовна уметност. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне