.

.

Сет за канцелариски мебел за серии на Fulcrum, 66 U-облик на биро со мост, Credenza, страничен кабинет за пополнување, панели за нозе, панели за скромност, во махагони

Сет за канцелариски мебел за серии на Fulcrum, 66 U-облик на биро со мост, Credenza, страничен кабинет за

DEN 1599.84

Од стока
Во продавницата

Featuring a solid top, Кабинетот за пополнување на двете фиоки, исто така, обезбедува дополнителен работен простор. 60 "и 48 " Замрзнати пластични скромни панели ви овозможуваат приватност додека одржувате модерен, отворен канцелариски изглед. Сите парчиња имаат метални акценти со топла финиш на махагони што комбинираат рустикални и индустриски елементи за дизајн кои комплиментираат сите Канцелариски декор. Вметнувањето на панелот за нозе може да се комбинира со бирото или кредитираната, за да обезбеди суптилна покриеност за приватноста. Исеците за управување со кабелот овозможуваат канцелариска организација и намалување на нередот. Панел за приватност : Вметнувачите на панелот за нозе обезбедуваат приватност и може да се искористат за или, или за двете, панели за нозе. Современа кредит : Credenza Desk додава повеќе работен простор, додека дизајнот на отворен концепт комбинира рустикални и индустриски елементи за дизајн. Мостот создава дополнителен простор за биро и формирање на работна маса во У. Додавање на бирото : Лесно направете поголем работен простор со додавање на овој мост 48 “. The bridge adds a 48" desk extension for a substantial amount of extra room. Врвот на табелата со отворен концепт обезбедува многу простории за работна станица.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне