.

.

Радар Дима AS- 225 45R 95W Патнички гума се вклопува: 2011- Chevrolet Cruze LTZ, Toyota Camry Xle

Радар Дима AS- 225 45R 95W Патнички гума се вклопува: 2011- Chevrolet Cruze LTZ, Toyota Camry Xle

DEN 0.67

Од стока
Во продавницата

Dimax AS-8 на Радар е премија, целата сезонска турнеја гума која е дизајнирана за употреба на автомобили со високи перформанси, CUV и SUV. Одликувајќи се со асиметрична шема на шара и оптимизиран профил, Dimax AS-8 нуди силна влечење плус прецизни можности за ракување и долг живот на шарите за да им даде на возачите високи перформанси што ги сакаат. Ограничен производител од 50.000 или 60,000 милји, гаранција за живот во зависност од големината на гумата. Оптимизираното соединение на силициуми за шара овозможува исклучителен живот на шарите. Дополнителните странични сипи го подобруваат зафатот во влажни, слаби и снежни услови. Fits : 2008-12 Ford Fusion SEL 2014 Toyota Camry Xle 2015-17 Toyota Camry XSE 2013-14 Hyundai Sonata SE 2014-15 Kia Optima SXL Turbo 2016 Chevrolet Cruze Limited LTZ 2012-13 Kia Soul 4 U Luxury 2013-17 Lexus ES350 BASE 2011 -12 Hyundai Sonata 2.0 T Limited 2013 Toyota Camry SE 2010 Hyundai Sonata SE 2018-19 Kia Optima SX Turbo 2019 Volkswagen Jetta Gli 35th Anniversary Edition 2013 Kia Optima SXL 2010-12 Subaru Legacy 2.5 Gt 2010-11 Kia Soul 4 U SX 2003-04 Nissan 350 Z Track 2010 Chevrolet Hhr SS 2017 Mercedes-Benz C300 4 Matic 2003-07 Infiniti G35 Base 2018 Audi A4 Quattro Technik 2009 Chevrolet Hhr SS панел 2011-12 Lincoln MKZ Hybrid и повеќе-Додадете го вашето возило на нашиот вклопување widget на проверка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне