.

.

Трговска марка ликовна уметност „Алисон“ платно уметност од Шерон Форбс

Трговска марка ликовна уметност „Алисон“ платно уметност од Шерон Форбс

DEN 1530.08

Од стока
Во продавницата

Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. Таа има развиено стил на затемнети црно -бели фотографии кои прекрасно ја искажуваат радоста и спонтаноста на децата и животните.Уметник : Шерон Forbessubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткана платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има девојче кое седи на сцена со цвеќиња. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Шерон Форбс „Алисон“ платно уметност. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне