.

.

Страна за нова ставка - Модул за модул за исполнување, понеделник, 13 март, 9:14:42: PM

Страна за нова ставка - Модул за модул за исполнување, понеделник, 13 март, 9:14:42: PM

DEN 10064.00

Од стока
Во продавницата

MSI Network Steel Series GP70 LEOPARD-490 17.3 Gaming Laptop-Intel Core i5-4210 H 2.9 GHz, 8 GB DDR3 L, 1 TB HDD, NVIDIA GEFORCE GTX940 M : Процесор : Intel Core I5-4210 H процесор (2,9 GHz брзина на часовникот, 3,5 GHz максимална турбо, 3 MB L3 кеш, двојно јадро). Чипсет : Intel HM86. Меморија : 8 GB DDR3 L-1600 Меморија. Display : 17.3" Full HD 16 : 9 (1920 x 1080) Non-Reflection Display. Graphics Module : NVIDIA GT940 M Graphics with 2 GB GDDR3 Video Memory. Hard Drive : 1 TB 7200 RPM Hard Drive. Optical Storage : Integrated DVD±RW Drive. Audio : Sound Blaster Audio CODEC with 4x 2 W Speakers. Connectivity : Killer Gaming Networking LAN; Intel 1x1 Wireless-AC 3160 a/c LAN; Bluetooth 4.0. Interface : 2x USB 3.0 Ports, 2x USB 2.0 Ports, 1x VGA Port, 1x HDMI Port, 1x RJ45 LAN Port, 1x микрофон-во, 1x слушалки за слушалки. Читател на картички : SD (XC/HC) Читател на картички. Камера : Интегрирана HD веб-камера од 720p HD. Батерии : 6-клетки. Излез : 19 V DC, 120 W. Влез : 100 ~ 240 V AC, 50/60 Hz Универзална. Физички карактеристики Боја : црна. Димензии (WXLXH) : 10,60 '' x 16.45 '' x 1,53 '. Систем : Виндоус 8.1 (мулти-јазик). Гаранција на производителот.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне