.

.

Вашиот избор пијалок зачукуван бакарен чилер со складирање и полица за вино од вино и полица

Вашиот избор пијалок зачукуван бакарен чилер со складирање и полица за вино од вино и полица

DEN 2719.84

Од стока
Во продавницата

Вашиот избор за пијалоци од бакар е убаво направен за редовно нас и специјално забавно! Оваа полица за складирање на вино прави уникатно парче акцент што е исто така функционално за секоја пригода. Долната полица на чилерот за вино може да задржи до 8 чаши за вино, додека металното дно може да има околу 8 шишиња вино. Дизајнот на елегантната мрежа ќе ги воодушеви вашите гости додека кофата за бакар е одлична за чување на мраз, каде што вашите омилени шишиња вино можат да се ладат кога ги забавувате вашите гости. Основата е конструирана со употреба на елегантен дизајн на метална мрежа, кој не е само убав, туку и функционален и здрав. Фукс бакар алуминиумски дизајн ефикасно спроведува температура за да ги одржувате вашите пијалоци поладни подолго . корпата е направена од зачукуван бакарен алуминиум. Спроведување на алуминиум внимателно рачно изработена од занаетчии за совршена синтеза на убавина и алатка. Идеални димензии : 25,5 "x 25,5" x 37 ".

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне