.

.

Трговска марка ликовна уметност „Ботаничка убавина 5“ платно уметност од Jeanан Плут

Трговска марка ликовна уметност „Ботаничка убавина 5“ платно уметност од Jeanан Плут

DEN 1177.44

Од стока
Во продавницата

Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Дома, мојот сопруг и јас ги одгледуваме нашите две деца, 26 кокошки, 11 патки и работиме за да ја удвоиме нашата градина секоја пролет, (досега, толку добро). Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Преку многу Прекрасни ментори научив што навистина значи да се биде Вермонтер.Уметник : Jeanан Plout Subject : Animals Tyle : Modern & Modern and Moderniver Product Type : Gallery-обвиткано платно уметност Ова е подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има пеперутка на дното на тревна сцена. Јас живеев и работев во Вермонт од 1999 година. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Сега работам како хонорарен графички дизајнер, донирајќи многу од овие вештини на локалната заедница, непрофитни групи.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне