.

.

Дебора Кнудсон „мермер цитат“ платно уметност

Дебора Кнудсон „мермер цитат“ платно уметност

DEN 607.84

Од стока
Во продавницата

Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Заедницата на трговската марка е посветена на обезбедување на потрошувачот апсолутна најдобра цена и вредност на целата наша линија на производи, што ги обезбедуваме со примена на ригорозен процес на контрола на квалитетот. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Дебора Кнудсон „мермер цитат“ платно уметност. Заштитената марка за трговска марка е регистрирана трговска марка заштитена од. Со асортиман на големини и стилови, како што се врамени, изменети врамени, панел, алуминиум, дрво платно или други медиуми, нашата уметност сигурно ќе донесе возбуда во која било област од вашиот дом.Уметник : Дебора Knudsonsubject : Typography Style : Modern & Modernural Product Type : Gallery-завиткан платно Арта Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има илустрација на понуда на печатење во акварел. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Истакнати бои : Белата, сивата, црната Дебора Кнудсон смета дека е тешко да се посочи точно, нејзиното особено уметничко поле, но таа сака цртање, сликање и графички дизајн, производство на слики, сопствени илустрации и стоки за хартија од букви.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне