.

.

Империјал 14K розово злато 1CT TDW принцеза Дијамантска женска годишнина од бендот

Империјал 14K розово злато 1CT TDW принцеза Дијамантска женска годишнина од бендот

DEN 2.33

Од стока
Во продавницата

Тежините на дијамантскиот карат (Ct.) Претставуваат приближна вкупна тежина (T. Волшебно со 1 Ct. Исклучително изработено во елегантно злато од розово 14к, овој прекрасен опсег има линија на пенливи принцези, кои се пресекуваат во канали со дијаманти, поставени по должината на Шанк. Ние сме производител на овие производи и користиме само оригинални природни дијаманти кои се во согласност со процесот на Кимберли, осигурувајќи дека сите дијаманти се добиени од одговорни извори кои не финансираат какви било конфликти, што значи дека тие се без конфликт. Брилијантен избор да го надополни прстенот за ангажман како свадбен бенд или внимателен подарок како годишнина прстен, овој дијамантски бенд за жени е совршен.Дајте и на незаборавен дијамантски прстен за да одбележи незаборавен момент од нејзиниот живот. Спецификација на производот : Димензија на производот : 4,10 mm (должина) x 21,00 mm (ширина) x 2,70 mm (висина) Тип на прстен : Стил на бандринг : единечен ред со дијамантски акцент на дијаманти за свадба / годишнина од опсег за жени Метал Спецификација : Метал Метал Карат : 14 KMetal Боја : Руз злато Дијамант Спецификација : Камен Тип : Дијамантдиамонд Тежина : 1 КАРАТДИАМОНД Метод на создавање : Природна ко-боја : H-Idiamond Clarity : I2-I3 Diamond Облик : ПринцезаДиамонд Количина : 11 секунди : Канал вклучен во кутијата : кутија за подароци и поле за полирање Империјал Империјал Империјална крпа Империјална крпа Империјална крпа Империјална крпа Империјална крпа Империјал Империјал Империјал Империјал Империјал 14 K розово злато 1 CT TDW принцеза Дијамантска женска венчавка годишнина од бендот.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне