.

.

Sunchips® Harетва чеда со вкус на цело зрно закуски 1. Оз. Торба

Sunchips® Harетва чеда со вкус на цело зрно закуски 1. Оз. Торба

DEN 63.52

Од стока
Во продавницата

100% цело зрно. Срце здраво. 210 калории на PKG. Диетите богати со храна со цело зрно и друга растителна храна и малку заситени маснотии и холестерол, може да го намалат ризикот од срцеви заболувања.Има само еден сончаница ®! На Sunchips®, веруваме дека е различно е добро. Smart Label : Скенирање или повеќе информации за храна или јавете се на 1-800-352-4477. Јадете 48 g или повеќе цели зрна дневно. сервирање. Затоа го создадовме Sunchips® со мисија да обезбедиме вкусни закуски од еден вид, кои земаат попладневно грицкање од хо-хум до ох да! Денес, ние сè уште правиме бранови со нашата брановидна уникатна форма и комбинација на цели зрна и вкусови на уста. сервирање. и ние го сакаме така! Закуски со цело зрно, vestетва чеда. 30% помалку маснотии од редовните чипови од компири. Без вештачки вкусови. Сонцето чипови жетва чеда со вкус на цело зрно закуски содржат 6 g маснотии на 1 мл. На Sun Chips веруваме дека е различно е добро.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне