.

.

Трговска марка ликовна уметност „жаба мировна жаба“ платно уметност од Дебора Брутон

Трговска марка ликовна уметност „жаба мировна жаба“ платно уметност од Дебора Брутон

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Мала жаба се качи на пистил од светло розова мировна крин.? Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност.Уметник : Дебора ДонешеОнјубјект : Флоралстил : Модерни и современи проодни типови : галерија-обвиткано платно уметност Ова подготвено за обесено, уметничко дело завиткано од галерија има мала жаба искривена на пистил од светло розов мирот крин истакнати бои : розово, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен, тен Вајт Дебора Брутон е современ сликар со седиште во Ди зошто, на северните плажи на Сиднеј. Лесно препознаена со живописна боја и уникатни дизајни, сликите на Дебора ве покануваат да ги споделите нејзините уникатни набудувања на убавиот свет околу нас. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне