.

.

Империјал КТ ТДВ круша Дијамант Дијамант Двоен Хало прстен за ангажман во 10к бело злато

Империјал КТ ТДВ круша Дијамант Дијамант Двоен Хало прстен за ангажман во 10к бело злато

DEN 7039.84

Од стока
Во продавницата

Држете се во гордост, овој исклучителен прстен за ангажман на дијаманти, кога ќе ја побарате нејзината рака. Изработено во 10к бело злато, прстенот има дијамант од круша од 1/4 КТ, поставен од центарот. Двојна рамка со облик на круша од тркалезни дијаманти го опкружува центарот на камен, додека акцентот на тркалезни дијаманти го украсува прстенот. Сјајни со дијаманти во вкупна вредност од 1/2 КТ, овој ангажман прстен е завршен со светла полирана сјај. Класичен и елегантен, овој прстен за ангажман на дијаманти е дизајниран да трае цел живот. Овој прстен за ангажман се испорачува во прекрасна кутија за подароци. Природен дијамант. Јасност : I2. Боја : H-I. Поставување : ПРОНГ, ПАВЕ.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне