.

.

Примарно злато Карат жолто злато 9x овален родолит гарнет и аа дијамантски прстен

Примарно злато Карат жолто злато 9x овален родолит гарнет и аа дијамантски прстен

DEN 3.00

Од стока
Во продавницата

Добијте допир на елегантна боја и треперлива на вашиот изглед со овој скапоцен камен и дијамантски прстен. Овој 14 карат жолт златен прстен е облечен со 2,45 CTTW овален родолит гарнет и I1 јасност дијаманти за да извлечете повеќе искра и внимание на прстот. Завршено со привлечен дизајн на вртење Овој прстен е достапен во големината на прстот 7.Метална тежина : 1,51 грамсвери Тип : Стил на фининг : Gemstone and Diamond Ringgender : Women'Smetal : Goldgold Karat : 14 karatmetal Color : Bidde Bidth : Side lightand : 1,5mmring Size : 7 Gemstone Details : Type : Rhodolite Garnet Birthstone Month : June Color : Red Cut : Faceted Shape : Oval Size : 9mm x 7mm Weight : 2.45 cttw Quantity : 1 Jewelry Setting : Prong Diamond Details : Clarity : I1 Color : G-IBirthstone Month : April Cut : Faceted Shape : Round Size : 1.6mm Weight : 0.034 cttw Quantity : Поставување 2 jeweelry : Prongyour Item пристигнува во комплементарна зелена кутија за подароци со бел лак, совршена за чување или подароци.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне