.

.

Трговска марка ликовна уметност „Бели цвеќиња над сината 2 'платно уметност од Пабло Естебан

Трговска марка ликовна уметност „Бели цвеќиња над сината 2 'платно уметност од Пабло Естебан

DEN 2035.52

Од стока
Во продавницата

Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Тој започна Неговата кариера како наставник по уметност во 1985 година и ги смени патеките во кариерата во 1989 година, да работи како дизајнер на текстил за студија во Франција, каде стана доста успешен. Бели цвеќиња над сина позадина. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне