.

.

Современи моменти од Гербер Девојче девојче со ракав газа фустан, големини 12м-5Т

Современи моменти од Гербер Девојче девојче со ракав газа фустан, големини 12м-5Т

DEN 239.84

Од стока
Во продавницата

Современите моменти од Гербер носи модерна бутик софистицираност во гардеробата на вашето малечко со овој фустан со газа со двоен слој. Изработена во мека и лесна памучна ткаенина, има сладок пушан каросерија со квадратен врат за да одговара на симпатичните ракави на мафта и трепетките полите. Совршен избор да ја задржи кул и удобна за секоја пригода. Независно сертифициран со Стандард 100 од ОЕКО-Текс, така што не треба да се грижите за штетните материи во облеката на вашето бебе. Материјал : 100% памук. Грижа : Машината за перење. Земја на потекло : Увезен. Деколте : квадратен врат. Затворање : пуловер. Ракави : кратки ракави на мафини. Ockебови : Ништо. Карактеристики : Мека ткаенина од памучна газа која е лесна и дише за целодневна удобност; пушан каросерија; Руфл ракав и полите. Број на сертификација OEKO-Tex : Стандард 100 од OEKO-TEX #SH020 142225 TESTEX. Девојче девојче со ракав газ фустан од модерни моменти од Гербер.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне