.

.

Трговска марка ликовна уметност „Дерби Англија Скај Линк Црвена“ Арт од платно од Мајкл Томпсет

Трговска марка ликовна уметност „Дерби Англија Скај Линк Црвена“ Арт од платно од Мајкл Томпсет

DEN 768.00

Од стока
Во продавницата

Тој имаше среќа да заземе работа како графички дизајнер во една од најпрестижните издавачки компании во Лондон. Освен мапите, Томпсет создава урбано обележје и дизајни на градски пејзаж. Тој ужива да бара уникатни и интересни начини да прикаже нешто што е многу познато. Мапите се визуелни репрезентации на светот во кој живееме, свет кој е неверојатно разновиден. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне