.

.

Пирели П нула Пз 275 45- y гума

Пирели П нула Пз 275 45- y гума

DEN 1.33

Од стока
Во продавницата

Ултра-високите перформанси Pirelli P Zero PZ4 Sport гуми имаат специјално соединение на силика и јаглеродна црна боја, која обезбедува комбинација на влажна и сув зафат, удобност и економичност на горивото. Одликувајќи се со асиметричен дизајн на шара, овие гуми нудат поголема безбедност на влажни површини благодарение на жлебовите што исцедуваат вода и сипи што го зголемуваат зафат. Надворешната област на шара вклучува оптимизирано рамо за подобрување на сувото ракување, странична стабилност и зафат. Засилена конструкција на челични ремени за подобар одговор. Специјалното соединение на шара го минимизира отпорот на тркалање. Оптимизирани ребра за подобра реакција и свиоци.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне