.

.

Трговска марка ликовна уметност „Превод на Сен Рита од Касија“ платно уметност од Николас Пусин

Трговска марка ликовна уметност „Превод на Сен Рита од Касија“ платно уметност од Николас Пусин

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Уметник : Nicolas Poussinsubject : People Style : Trational Product Type : Gallery-завиткано платно Artthis подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има жена што седи на врвот на облак.giclee (JEE-CLAY) е напреден процес на правење печатење за создавање висококвалитетна казна Уметнички репродукции. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Трговска марка ликовна уметност „Превод на Сен Рита од Касија“ платно уметност од Николас Пусин.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне