.

.

Трговска марка ликовна уметност „Апстрактна хидранга“ платно уметност од Данхуи Наи

Трговска марка ликовна уметност „Апстрактна хидранга“ платно уметност од Данхуи Наи

DEN 2601.60

Од стока
Во продавницата

Студирала дизајн на ентериер подоцна во Париз и Newујорк. Таа работеше во текстилната индустрија во Менхетен, каде ги продолжи студиите и уметничкиот развој. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Данхуи Наи е роден во копното Кина и израснал во уметничко домаќинство со нејзиниот татко и мајка на скулпторот. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање високо квалитетни репродукции на ликовна уметност. - Кластер на лабаво насликана сина, зелена и виолетова хидрангас на сива позадина.Уметник : Danhui Naisubject : Floral Style : Modern Rusticproduct Тип : Галерија обвиткано платно уметност Ова подготвено за виси, уметничко дело завиткано од галерија има кластер на лабаво обоена сина, зелена и виолетова хидрангас на сива позадина. Овој метод на истегнување и подготовка на платно овозможува беспрекорна презентација на готовото сликарство. Нејзината природна страст кон уметноста се водеше преку класичен тренинг што таа ја применува во нејзиното студио Калифорнија за да создаде убави, тренд уметнички дела во најразлични медиуми.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне