.

.

Трговска марка ликовна уметност „врамена“ уметност од платно од Никол Дитц, бела мат, сребрена рамка

Трговска марка ликовна уметност „врамена“ уметност од платно од Никол Дитц, бела мат, сребрена рамка

DEN 1.00

Од стока
Во продавницата

Уметник : Никол Дитзсубјект : Апстракт Стил : Современа трговска марка ликовна уметност „врамена“ уметност од платно од Никол Дитц, Бела мат, Сребрена рамка : Уметник : Никол Дитц. Предмет : Апстракт. Стил : современ. Тип на производ : Сребрена рамка, бела матка, акрилик. Ова подготвено да се обеси, измешано врамено уметничко парче има закрпи со боја, сина и тен боја на текстурирана површина. Печатење на giclee под акрилик во сребрена рамка. Giclee (Jee-Clay) е напреден процес на печатење за создавање репродукции на ликовна уметност во музејот. Овој висококвалитетен принт е затрупан со употреба на античко бело матично и доаѓа во сребрена рамка. Се додава јасен акрилик со кој се додава печатењето. Делото е целосно собрано од професионални рамки и е подготвен да се обеси. Античкиот бел душек дозволува сликата навистина да се истакне, што го прави одличен додаток на кој било простор.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне