.

.

Марлен Вотсон 'Колумбос Охајо небото Мекл 2' платно уметност

Марлен Вотсон 'Колумбос Охајо небото Мекл 2' платно уметност

DEN 2.67

Од стока
Во продавницата

Резултатот е широко прифаќање на Giclee од галерии, музеи и приватни колекционери. Уметноста отвори многу врати за неа.Уметник : Марлен Вотсосубјект : City Scapestyle : Модерно фаќајќи ги луѓето и животот околу нејзината растечка Глазгов Шкотска. Закон за трговска марка и ќе биде енергично одбрани. Побарајте го нашето лого на пакувањето за секој наш производи. Ние нудиме изобилство на уметнички теми кои се движат од фасцинантни апстракти до прекрасни пејзажи. Остварливата извонредност што ја дозволува печатењето на Giclee ја прави репродукцијата практично разликува од оригиналното парче. Марлен Вотсон 'Колумбос Охајо небото Мекл 2' платно уметност. Имајќи голем број успешни уметнички претстави во Север и илустрирајќи ја книгата на децата што е во објавување веќе неколку години. Завитката со галерија е метод за истегнување на платното на уметникот, така што платното се обвиткува околу страните и е обезбедена скриена, дрвена рамка.

Карактеристиките

Вака можеби ќе ви се допадне